Reklamlar

22 İlimiz İçin Kritik Karar

22 İlimiz İçin Kritik Karar

Koronavirüsle mücadele ettik 22 ilimiz için çok kritik bir karar incelen.Karar haber ajansları ve haber kanalları tarafından son dakika gelişmesi olarak duyuruldu. (HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN LÜTFEN FOTOĞRAFIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ…)

Sağlık Bakanlığı 22 İlimiz için alınan kararın detaylarını şimdi açıkladı.
Yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı mücadelede “Kontrollü Sosyal Hayat” sürecinde pazar yerleri, marketler, AVM’ler, toplu ulaşım araçları, taksiler ile tekrar hizmet vermeye başlayan kuaförler ve berberlerde zorunlu olan maske kullanımı, 22 ilde hıfzıssıhha kurulları tarafından sokağa çıkıldığında da mecburi tutuldu.
Koronavirüse karşı mücadelede en önemli tedbirlerden biri olan maske kullanımı, Türkiye’deki 22 ilde zorunlu hale getirildi.
Bu iller; Adıyaman, Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Bartın, Denizli, Düzce, Kastamonu, Muğla, Uşak, Rize, Karabük, Kayseri, Sakarya, Siirt, Tunceli, Kırıkkale, Kırklareli, Burdur, Konya, Kahramanmaraş ve Gaziantep oldu.

22 İLDE MASKESİZ SOKAĞA ÇIKILMAYACAKKoronavirüs salgını ile topyekün mücadele ettiğimiz şu günlerde Adıyaman, Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Bartın, Denizli, Düzce, Kastamonu, Muğla, Uşak, Rize, Karabük, Kayseri, Sakarya, Siirt, Tunceli ve Kırıkkale, Kırklareli, Burdur, Konya, Kahramanmaraş ve Gaziantep’te maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı.
GAZİANTEP’TE ANA ARTERLERDE MASKESİZ DOLAŞMAK YASAKGaziantep Valisi Davut Gül, şehirlerde ana arterlerde alınan yasakla ilgili şunları söyledi: “Gaziantep’te sokaklar ve kırsal mahalleler hariç diğer bütün alanlarda maskesiz dolaşmak yasaklanmıştır. Her ölçekteki özel iş yerleriyle kamu kurum ve kuruluşlarının çalışanları da maskeyle çalışacaktır. Sabrınıza ve desteğinize teşekkür ederim. Maske ve mesafe bu işin çaresi.”
ERDOĞAN DA ÜSTÜNE BASA BASA VURGULAMIŞTIKovid-19’la mücadele sürecinde maske kullanımının önemli olduğunu ancak tek başına yeterli olmayacağını vurgulayan uzmanlar, normalleşme sürecinde maske kullanımının önemine vurgu yapıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 11 Mayıs’ta Tarabya’daki Huber Köşkü’nde video konferans yöntemiyle düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamada, “Maskesiz olarak asla evin dışına adım atmayacağız” demişti.
BAKAN KOCA DA HER FIRSATTA UYARIYORSağlık Bakanı Fahrettin Koca da kontrollü sosyal hayatın salgına karşı yeni bir hayat tarzı olduğunu belirterek, koronavirüs riskinin azaltmasının koşulunu “Maske + Sosyal Mesafe” ifadesiyle açıklamış, “Dışarıya maskesiz çıkmak, maskeyi yarı açık şekilde kullanmak sorumlulukla bağdaşmaz.” değerlendirmesinde bulunmuştu.

görselle devam ediyor >>
Reklamlar
loading...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
"İyileşen hasta sayımızda önemli artış oldu."