SON DAKİKA: ABD'li Askerler Şanlıurfa'ya Girdi

16054 izlenme2019-08-12 05:08:29
Reklamlar
Son dakika haberi.. Şanlıurfa’da ABD ile Türkiye arasında varılan mutabakat sonrası kurulan ‘Müşterek Harekat Merkezi’nde görevlendirilecek 90 kişilik ilk Amerikalı askeri birlik kente girdi.

ABD ile Türkiye arasında 5-7 Ağustos tarihlerini arasında düzenlenen toplantılarda Suriye’de oluşturulması planlanan güvenli bölgenin tesisinin ABD ile birlikte koordine ve yönetimi için Türkiye’de Müşterek Harekat Merkezi kurulması mutabakatına varıldı.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, "Suriye’nin kuzeyinde ABD ile koordineli tesis edilmesi planlanan güvenli bölgeye yönelik Müşterek Harekat Merkezi'nin kurulması için çalışmaların başladığı" belirtildi.

Mutabakat çerçevesinde Şanlıurfa’da Müşterek Harekat Merkezi kuruldu. Merkezde görev yapacak 90 kişilik ilk Amerikalı askeri birlik ise bugün kente geldi. Şanlıurfa GAP Havaalanı’na inen askerler daha sonra otobüslerle hareket ederek merkeze ulaştı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tavuk Etindeki Büyük TEHLİKE AKP'li Vekil Gündemi Salladı!.. SOKAĞA ÇIKMAYA KORKUYORUM' EKREM İMAMOĞLU'NDAN FLAŞ KARAR EKRANLARA ÇIKMAYACAĞIM BİNALİ VE İMAMOĞLU'NUN DURUMU ÇOK GÜZEL ÖZETLENMİŞ

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ESKİ TRT ARŞİVİNDEN - BİZ MİLLETİN HABERİNİ YAPAN TRT İSTİYORUZ