SON DAKİKA: ABD'li Askerler Şanlıurfa'ya Girdi

16192 izlenme12 Ağustos 2019
Reklamlar
Son dakika haberi.. Şanlıurfa’da ABD ile Türkiye arasında varılan mutabakat sonrası kurulan ‘Müşterek Harekat Merkezi’nde görevlendirilecek 90 kişilik ilk Amerikalı askeri birlik kente girdi.

ABD ile Türkiye arasında 5-7 Ağustos tarihlerini arasında düzenlenen toplantılarda Suriye’de oluşturulması planlanan güvenli bölgenin tesisinin ABD ile birlikte koordine ve yönetimi için Türkiye’de Müşterek Harekat Merkezi kurulması mutabakatına varıldı.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, "Suriye’nin kuzeyinde ABD ile koordineli tesis edilmesi planlanan güvenli bölgeye yönelik Müşterek Harekat Merkezi'nin kurulması için çalışmaların başladığı" belirtildi.

Mutabakat çerçevesinde Şanlıurfa’da Müşterek Harekat Merkezi kuruldu. Merkezde görev yapacak 90 kişilik ilk Amerikalı askeri birlik ise bugün kente geldi. Şanlıurfa GAP Havaalanı’na inen askerler daha sonra otobüslerle hareket ederek merkeze ulaştı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Körfezde Sıcak Dakikalar..İran, İngiliz Gemisine El Koydu! Pakdemirli'nin 'motoru yok' dediği uçaklar gösteri yaptı Türk Telekom’dan Sığınmacılara Çok Özel Tarife Can Ataklı'dan Ezber bozan Yılmaz Özdil mesajı

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Melike Basmacı'nın AKP'yi Rezil Ettiği Meclis'teki Tarihi Konuşması