AJANSLAR AZ ÖNCE GEÇTİ ! HÜKUMET İSTİFA ETTİ

74 izlenme15 Ocak 2020
Reklamlar
Rus haber ajanslarından gelen son dakika bilgisine göre, Rusya Başbakanı Medvedev hükümetin istifasını sunduğunu açıkladı. İddialara göre Putin'in isteğiyle istifa dilekçesini sunan hükümetin yerine yeni hükümet kurulacak.

Rusya Başbakanı Medvedev başbakanlık görevinden alınarak güvenlik konseyi başkan yardımcılığına getirilecek.

ANAYASA GEREĞİ İSTİFA ETTİLER
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 4. dönemi için yemin ederek resmen göreve başladı. 18 yıldır iktidarda olan Rus lider, yemin töreniyle Kremlin'deki 6 yılını daha garantiledi. Başbakan Dimitriy Medvedev liderliğindeki federal kabine üyeleri ve milletvekilleri, Putin'in yeni döneminin resmen başlamasının ardından Rusya Anayasası gereği istifasını sundu.

PUTİN İKİ HAFTA İÇİNDE LİSTEYİ VERECEK
Anayasaya göre, Putin'in, en geç iki hafta içerisinde Rus parlamentosunun alt kanadı Duma'ya yeni başbakan ve kabine üyeleri listesini sunması gerekiyor. Duma'nın da teklifi en geç bir hafta içerisinde değerlendirilmesi gerekiyor.

MEDVEDEV'E GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ
Rusya Başbakanı Medvedev başbakanlık görevinden alınarak güvenlik konseyi başkan yardımcılığına getirilecek.
loading...

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP'Lİ BELEDİYE PARA YOK DİYE CAMİYİ SATIŞA ÇIKARIP LÜKS MAKAM ARACI ALDI REİS'E ŞİİRLİ SESLENİŞ - SARAYA FENA SAYDIRMIŞ KAN GRUBUNA GÖRE KORONAVİRÜS RİSKİ AÇIKLANDI Sivillere havan atışı yapan teröristlerin vurulma anı görüntülendi

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Erdoğan'a Hiç Yakışmadı