Amerikan Üssüne Saldırı

274 izlenme 05 Ocak 2020
Reklamlar
ABD Afrika Kuvvetleri Komutanlığı (AFRICOM), terör örgütü El Şebab'ın Kenya'daki Amerikan askerlerinin konuşlu olduğu Manda Körfezi Askeri Üssüne düzenlediği silahlı saldırıda 1 Amerikan askeri ile 2 Pentagon'a bağlı sözleşmeli personelin öldüğünü ve 2 Pentagon çalışanının yaralandığını bildirdi.

3 AMERİKALI ÖLDÜ, 2 AMERİKALI YARALANDI
AFRICOM'dan yapılan yazılı açıklamada, "Doğu Afrika'da El Kaide'nin bir kolu olan El Şebab'ın gün içinde Manda Körfezi'ndeki Kenya Savunma Güçleri Askeri Üssüne düzenlediği saldırıda 1 Amerikan askeri ve 2 Savunma Bakanlığı sözleşmeli personeli hayatını kaybetti. Ayrıca 2 Savunma Bakanlığı çalışanı da yaralandı." ifadesi kullanıldı.

6 UÇAK HASAR GÖRDÜ
Açıklamada, üsse topçu atışının yanı sıra küçük silahlarla da saldırı düzenlediği bilgisi paylaşıldı. Yaraların durumunun iyi olduğu ve bölgeden tahliye edildikleri kaydedildi. Saldırıda ayrıca, sivil işletmecilere ait 6 uçağın da hasar gördüğü ifade edildi.
loading...

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Vaka artışı sonrası Bakan Koca'dan uyarı üstüne uyarı AKP'nin eski İçişleri Bakanları Efkan Ala ve Selami Altınok, Süleyman Soylu'ya karşı harekete geçti Ünlü taşımacılık firması iflas etti Yeniçağ Duyurdu 'İşin Rengi Bozuk'