Anasayfa
04 Şubat 2019 ( 17927 izlenme )
Reklamlar

Anketler AKP'yi harekete geçirdi: 'Özhaseki adaylıktan çekiliyor'

AKP’nin yaptırdığı son anketlerde Mansur Yavaş’ın Mehmet Özhaseki’nin önünde çıktığı, bu nedenle Özhaseki’nin, yerine Süleyman Soylu’nun aday olabileceği ileri sürüldü.

Ankara’da MHP’lilerin Özhaseki yerine Mansur Yavaş’a oy vereceği, bu konunun AKP tarafından yeniden gündeme alındığı iddia edildi. Yeniçağ’da yer alan habere göre, Özhaseki’nin seçim kampanyası için büyük harcamalar yapılmasına ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da bizzat süreçle ilgilenmesine rağmen istenilen oy oranı bir türlü yakalanamadı. Habere göre, AKP’de yeni bir formül üzerinde duruluyor. Buna göre, Mehmet Özhaseki sağlık sorunlarını gerekçe göstererek adaylıktan çekilecek. Özhaseki’nin yerine ise milliyetçi oylara daha fazla hitap edebileceği hesaplanan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu aday gösterilecek.

Bu plana karşı çıkan bazı AKP’li yöneticilerin, “Seçimlere bu kadar kısa bir süre kala aday değişikliğine gitmek yenilgiyi kabul ettiğimizi resmen ilan etmektir” diyerek, Erdoğan’a şikayette bulundukları ifade ediliyor.

loading...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mansur Yavaş: "Biri yetmiyor gibi ikisi birden yarışıyor" Müjdat Gezen'den AKP'nin Hedefindeki Portakal'a Büyük Sürpriz EL UZAYA GİDİYOR SEN BİR FABRİKA YAPAMADIN !!! Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: Sigara haramdır