Diyanet Erkekler için de tesettür istedi: Güzele bakmak sevap değildir

3504 izlenme26 Temmuz 2019
Reklamlar
Güzele bakmak sevaptır, sözü için 'yüce dinimiz İslam'da karşılığı yoktur' diyen Diyanet İşleri Başkanlığı, 'Beden mahremiyeti ve tesettür" başlıklı cuma hutbesinde, erkeklere tesettür istedi. Hutbede, "Özellikle erkekler için beden sağlığını da tehdit eden dar giysiler, mahremiyetin korunmasını sağlamadığı için tesettür bilincine uymaz" ifadeleri yer aldı.

Erkeklere de kıyafet uyarısının yapıldığı hutbede, şunlar kaydedildi: “Ayet-i kerimelerin apaçık beyanıyla, Cenâb-ı Hak, erkek ve kadın bütün müminlerden edeb ve mahremiyet konusunda hassasiyet bekler. Gözlerimizi haramdan çevirmenin ve tesettüre riayet etmenin hepimiz için bir vecibe olduğunu ifade buyurur. Özellikle erkekler için beden sağlığını da tehdit eden dar giysiler, mahremiyetin korunmasını sağlamadığı için tesettür bilincine uymaz. Tesettür bilinci ise, bedeni örtmek kadar, kalbi ve aklı da her türlü kötülüğe, fuhşiyata ve harama karşı kapatmak, örtmek ve korumaktır. İffet, kadına, erkeğe, gence, yaşlıya kısacası her insana yakışan üstün bir meziyettir. Irz ve namus dokunulmazlığı, insanların ortak değeridir. Bu değere riayet etmek kadını ne kadar saygın kılıyorsa, erkeği de o derece saygın kılar.”

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ahmet Davutoglu, Erdoğan ve Pelikan Çetesi'ni topa tuttu Erdoğan'ın Oylarındaki Düşüş Sarayı Zora Soktu Market Poşetleri Yeni Yılda Büyük Zam Görüntüleri Yeni Ortaya Çıktı! Esed Askerleri Havaya Uçtu

Bakmadan Geçme!

KAPAT
'Amcam MHP ilçe başkanı' deyip jandarmalara hakaretler yağdırdı