Diyanet Erkekler için de tesettür istedi: Güzele bakmak sevap değildir

3541 izlenme26 Temmuz 2019
Reklamlar
Güzele bakmak sevaptır, sözü için 'yüce dinimiz İslam'da karşılığı yoktur' diyen Diyanet İşleri Başkanlığı, 'Beden mahremiyeti ve tesettür" başlıklı cuma hutbesinde, erkeklere tesettür istedi. Hutbede, "Özellikle erkekler için beden sağlığını da tehdit eden dar giysiler, mahremiyetin korunmasını sağlamadığı için tesettür bilincine uymaz" ifadeleri yer aldı.

Erkeklere de kıyafet uyarısının yapıldığı hutbede, şunlar kaydedildi: “Ayet-i kerimelerin apaçık beyanıyla, Cenâb-ı Hak, erkek ve kadın bütün müminlerden edeb ve mahremiyet konusunda hassasiyet bekler. Gözlerimizi haramdan çevirmenin ve tesettüre riayet etmenin hepimiz için bir vecibe olduğunu ifade buyurur. Özellikle erkekler için beden sağlığını da tehdit eden dar giysiler, mahremiyetin korunmasını sağlamadığı için tesettür bilincine uymaz. Tesettür bilinci ise, bedeni örtmek kadar, kalbi ve aklı da her türlü kötülüğe, fuhşiyata ve harama karşı kapatmak, örtmek ve korumaktır. İffet, kadına, erkeğe, gence, yaşlıya kısacası her insana yakışan üstün bir meziyettir. Irz ve namus dokunulmazlığı, insanların ortak değeridir. Bu değere riayet etmek kadını ne kadar saygın kılıyorsa, erkeği de o derece saygın kılar.”
loading...

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mardin'de kanun kitap... AYAKTA YIKIP GEÇTİLER!.. Karısının inanılmaz planını polis denetiminde öğrendi! İBB'de çalışan Yakup Keskin Görevden Alındı Türk-İş Asgari Ücret İçin İlk Rakamı Verdi!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Canlı Yayına ara verdiren tartışma. Chp'li vekilden tetikçiye: 'Sende akıl mı var ki alay edeyim?'