Kaymakamlık 'Atatürk' ismini onaylamadı: Kamu yararı yokmuş

25248 izlenme27 Temmuz 2019
Reklamlar
Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Rize Fındıklı Belediyesi, sahilde bulunan ve 19 Mart 2019’da açılan Millet Bahçesi Parkı’nın adını değiştirerek, Atatürk Parkı yaptı. Fakat Fındıklı Kaymakamlığı, ‘adı değiştirmekte kamu yararı görülmediğinden’ Atatürk adı verilmesini onaylamadı. Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Çetvatoğlu, “Atatürk ve Kazım Koyuncu isimlerinin yazılı olduğu tabelaları indirmeyeceğiz. Meclis kararıyla bu isimleri verdik. Meclis’in üzerinde güç yoktur. Eğer öyleyse, Meclis’i lağvetsinler ve kendileri yönetsin.”

Kaymakamlık 'Atatürk' ismini ve Park içerisinde yer alan 'Millet Kıraathanesi' isimli taşyapının adının da 'Kazım Koyuncu Kültür ve Sanat Evi' olarak değiştirlmesi kararını onaylamadı: Belediye Meclisi tarafından alınan karara onay vermeyen kaymakamlığın gerekçesi ise; kamu yararı görülmediği için..

Skandal karara tepki gösteren Belediye Başkanı Ercüment Çetvatoğlu, 'Atatürk' ve 'Kazım Koyuncu' isimlerinin yazılı olduğu tabelaları indirmeyeceğiz. Meclis kararıyla bu isimleri verdik. Meclis’in üzerinde güç yoktur. Eğer öyleyse, Meclis’i lağvetsinler ve kendileri yönetsin. ifadelerini kullandı

Kararı duyuran gazeteci İsmail Saymaz sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Bu da oldu. CHP’li Rize Fındıklı Belediyesi, sahilde bulunan ve 19 Mart 2019’da açılan Millet Bahçesi Parkı’nın adını değiştirerek, Atatürk Parkı yaptı. Fakat Fındıklı Kaymakamlığı, ‘adı değiştirmekte kamu yararı görülmediğinden’ Atatürk adı verilmesini onaylamadı. Fındıklı Belediyesi, aldığı Meclis kararında, park içinde bulunan ve ‘Millet Kıraathanesi’ adı verilen taşyapının adını ‘Kazım Koyuncu Kültür ve Sanat Evi’ diye değiştirdi. Ne var ki Fındıklı Kaymakamlığı, ‘kamu yararı görülmediği için’ dün bu isim değişikliğine de onay vermedi.”dedi.
loading...

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hulusi Akar'a Sahip Çıkanlara İnat Paylaşıyoruz Herkese İzletiyoruz.! Fatih Portakal Dayanamadı... CANLI YAYINDA TAVRINI KOYDU!.. Erdoğan Aday Olamaz: AKP Yok Olacak Koronavirüsten hayatını kaybeden Haydar Baş'ın sevenlerine veda ettiği görüntüleri ortaya çıktı

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Ünlü Sanatçı Hayatını Kaybetti
{}