Marmara Adası’ndaki yangın rüzgarın da etkisiyle yeniden alevlendi

395 izlenme12 Ağustos 2019
Reklamlar
Balıkesir'in Marmara Adası'nda çıkan ve kontrol altına alınan orman yangını, rüzgarın yön değiştirmesiyle tekrar başladı. 2 evin alevlerin arasında kalarak yandığı belirtilirken, vatandaşlar evlerini tahliye etti. Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy saat 19:30 sıralarında yaptığı açıklamada, "Çok şükür yangının yüzde 90'ı kontrol altına alındı. Can kaybımız yok. İtfaiye soğutma çalışması yapıyor" diye konuştu. Başkan Aksoy'un bu açıklamasından sonra rüzgarın da etkisiyle yangın yeniden alevlendi. Müdahale karadan devam ediyor.

Edinilen bilgiye göre, Marmara Adası’nda öğle saatlerinde çamlık alanda çıkan yangın ekiplerin müdahalesiyle kontrol altına alındı ancak rüzgarın yön değiştirmesiyle tekrar başladı.

Yayılan alevler Manastır adı verilen yerleşim yerini tehdit etmeye başladı.

Vatandaşların kendi imkânlarıyla evlerini boşalttığı öğrenildi.

Yangına, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, orman bölge müdürlüğüne bağlı personel ve çok sayıda helikopter müdahale ediyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mansur Yavaş Gümbür Gümbürr Geliyor Tuğba Ekinci'den İmamoğlu'na Çok Sert Sözler Kadir Mısıroğlu AKP'ye Oy İstemekle Yetinmedi İmamoğlu’nun Atadığı İSBAK A.Ş.'e Genel Müdürünün Sosyal Medyaya Damga Vuran İşte O Paylaşımları

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İmamoğlu’nun kimlik numarasıyla bahis oynamışlar!