Milli Deniz Füzesi Atmaca, Milli TCG Kınalıada Gemisinden Fırlatıldı

16 izlenme04 Kasım 2019
Reklamlar
Türkiye'yi gururlandıracak görüntüler ajanslar tarafından servis edildi. Türkiye'nin ilk deniz seyir füzesi Atmaca, ilk kez TCG Kınalıada gemisiyle başarılı şekilde ateşlendi.

200 KM MENZİLİ VAR
200 kilometrenin üstünde menzile sahip güdümlü mermi, görüş hattının ötesindeki hedefler için de büyük bir tehdit oluşturuyor. Atmaca'nın, hedef güncelleme, yeniden saldırı ve görev iptal kabiliyetlerinin ardında ise sahip olduğu gelişmiş ve modern veri linki yer alıyor. En verimli görev profilini sunabilen sistemde, hedefe zamanlama, hedefi vurma ve hedefi ateş altına alma operasyonel modları bulunuyor.

Deniz Kuvvetleri envanterindeki platformlara entegrasyon çalışmaları sürdürülen Atmaca, ilk olarak MİLGEM korvetlerine entegre edilecek. Atmaca, envanterdeki ABD yapımı Harpoon füzesinin yerini alacak.

ROKETSAN, Atmaca ile gemilerin vurucu gücünü oluşturacak kritik bir sistemin de tedarikçisi haline gelecek. Dünya üzerinde Atmaca ile aynı sınıfta yer alan az sayıda farklı çözüm bulunuyor.
loading...

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İzmir'de Akşam Saatlerinde Korku ve Panik Yaşandı Süper mevlit sonrası muhafazakar sosyeteden bir çılgın parti daha Erdoğan ilk 'şeriat kanununu' yayımladı Avrasya Tüneli'ne yapılan rekor zamma AKP'de isyan etti

Bakmadan Geçme!

KAPAT
CHP'nin Adayı Ekrem İmamoğlu'nu Kendi Belediyesinde Sorduk