'NAKİTTE KRİZ VAR'

2073 izlenme07 Aralık 2018
Reklamlar
TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik, TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Bilecik açıklamasında, "Nakit sıkışıklığı her sektörde hissediliyor, kredi daralması tüm hızıyla devam ediyor. Kredi daralması bitmeden bu krizin bitmeyeceğini hepimizin kabul etmesi gerekir" ifadelerini kullandı.

‘İĞNEYİ ÖNCE KENDİMİZ BATIRMAMIZ LAZIM’

TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi toplantısında konuşan Başkan Erol Bilecik, “Ekonominin bugünkü hale gelmesinde önce iğneyi kendimize batırmamız gerekiyor; daha fazla gerçekçi olmamız gerekiyor.” dedi. Bilecik yaptığı konuşmada şunları söyledi:

‘HER SEKTÖRDE NAKİT SIKIŞIKLIĞI VAR’

“Hepimiz aynı trendeyiz ancak aynı trende olmak herkesi aynı yolun yolcusu yapmaz. Ekonominin bugünkü hale gelmesinde elbette küresel güçlerin payı var, ama önce iğneyi kendimize batırmamız gerekiyor, daha fazla gerçekçi olmamız gerekiyor. Nakit sıkışıklığı her sektörde hissediliyor, kredi daralması tüm hızıyla devam ediyor. Kredi daralması bitmeden bu krizin bitmeyeceğini hepimizin kabul etmesi gerekir. Geri dönmeyen kredi alacaklarının temizlenmesi çalışmaları yapılmalı.”

‘TÜRKİYE’NİN İSTİKRARI PAMUK İPLİĞE BAĞLANAMAZ’

“Ekonomide inat olmaz, ekonominin kuralları çok belli, Türkiye’nin ekonomik istikrarı pamuk ipliğine bağlanamaz. Keyfi uygulamaların piyasa dengesine zarar vereceği çok net, acele ile alınan kararların yerine uzun vadeli politikalar tercih edilmeli. Ekonominin alabora olmamasının yolu yapısalreformlardır. Basın özgürlüğünün sağlanması ve özgürlük alanlarının genişletilmesi elzemdir.”
loading...

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son dakika: 104 gün sonra yeniden açıldı! Utanç verici görüntüler ortaya çıktı Bakan Zehra Zümrüt Selçuk koronavirüse yakalandı Kuzey Irak'taki Operasyonun Yeni Görüntüler Yayınlandı Çorum'da 2 kişiden kahreden haber geldi

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Serdar Ortaç'dan flaş Erdoğan açıklamaları