Son dakika: İmamoğlu, TÜRGEV, ENSAR ve TÜGVA protokollerini feshetti

35 izlenme27 Ağustos 2019
Reklamlar
Son dakika İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun talimatı ile Ensar, TÜRGEV ve TÜGVA gibi vakıflarla olan protokoller feshedildi. Anlaşmaların feshedildiği TÜRGEV ve TÜGVA vakıflarının yönetiminde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çocukları da bulunuyor. Açıklamada ayrıca söz konusu vakıflara İBB bütçesinden toplam 357 milyon 453 bin 972 lira aktarıldığı vurgulandı

İBB BÜTÇESİNDEN 357 MİLYON LİRA HARCANMIŞ!
Açıklamada ayrıca şunlar kaydedildi; “Bu vakıflar için bu zamana kadar, yukarıda sayılan kalemler ve yeni inşaatlar bedelleri kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi bütçesinden toplam 357 milyon 453 bin 972 lira harcandığı belirlenmiştir. Vakıflara kiralama, bakım-onarım ve yeme-içme kalemleri altında bugüne kadar 190 milyon liradan fazla ödeme yapılırken, sadece bir vakfın ulaşım ve yeme-içme giderinin İBB bütçesine 56,5 milyon lira yük getirdiğini kamuoyunun dikkatine sunuyoruz.”

YAPIMI DEVAM EDEN BİNALAR İBB’YE GEÇECEK
“Son tespitlerde; ihalesi İBB tarafından yapılan yurt işlevi de içeren gençlik merkezi, spor tesisi ve otopark inşaatlarının bir bölümünün tamamlandığı, bir bölümünün de devam ettiği ortaya çıkmıştır. Yapımı devam eden ve bazılarının önemli bölümü tamamlanan tesislerden, toplam maliyeti 165 milyon lirayı bulan 5 tanesinin aynı vakıf adına yapılması dikkat çekmiştir. Bu binaların tasarlanan vakıf ve derneklere teslim edilmeyerek, İBB tarafından değerlendirilmesi kararlaştırılmıştır.”

“CEMAATLERE, VAKIFLARA HİZMET İŞİ BİTTİ” DEMİŞTİ
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu sandıktan zaferle çıktığı ancak daha sonra iptal edilen 31 Mart 2019 seçimleri sonrası 4 Nisan günü yaptığı açıklamada “Adama, kişiye, kişilere, cemaatlere, vakıflara, derneklere hizmet işi bitti. İBB'ye ve İstanbullular'a hizmet dönemi başlayacak. Gönlünüzü, rahat ve ferah tutun.” demişti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Asgari Ücretlilerin Maaşlar Bu Aydan İtibaren Eksik Yatacak GÖKÇEK O KASETİ YAYINLASANA DEDİ! Muharrem İNCE Yayınladı Herkes Şimdi Onu PAYLAŞIYOR! Deprem sonrası Can Yılmaz'dan sosyal medyayı sallayan paylaşım! Bakan Soylu: FETÖ'nün sözde TSK imamı Adil Öksüz'ün nerede olduğunu biliyoruz

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Ardahan'da Korku Dolu Anlar Yaşandı