VATANDAŞ ÜCRETİZ POŞET UYGULAMASINI BÖYLE AŞTI

19285 izlenme2019-07-29 06:50:47
Reklamlar
Marketlerde poşete para vermek istemeyen vatandaşlar, manav reyonlarında ücretsiz verilen ince poşetlerden çok sayıda alarak ürünlerini bu poşetlere koymaya başladı. Türk Plastik Sanayicileri Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı'dan (PAGEV) alınan bilgiye göre plastik poşet üreticilerinin, manav reyonlarında ücretsiz dağıtılan ince poşet satışları yılbaşından bu yana yüzde 100 oranında arttı.

Plastik poşetler 1 Ocak tarihinden itibaren marketlerde para ile satılmaya başlandı. O dönem destek bulduğu kadar tepki de çeken ve çevre sağlığı için yapıldığı söylenen uygulamadan memnun olanlar kadar, bu poşetlere para ödemek istemeyenlerin sayısı da oldukça fazla. Bu durum müşterileri davranışlarına da yansıyor.

Vatandaşlar kasada para ile satılan poşetlerden almak yerine manav reyonlarında ücretsiz verilen ince poşetlerden çok sayıda alarak ürünlerini bu poşetlere koyuyor. Marketlere yapılan poşet satışları da bu durumu destekler nitelikte.
Loading...

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mansur Yavaş İçin Yapılan Seçim Şarkısı! Haydi Ankara!!! Van'da Minibüs takla attı! Katliam Gibi Kaza CANLI YAYINDA KILIÇDAROĞLU SOKAĞA ÇIKIN ÇAĞRISI YAPTI Ekrem İmamoğlu için başlatılan bağış kampanyasına Artvin’de büyük ilgi

Bakmadan Geçme!

KAPAT
MHP'li başkandan alkışlanacak hamle!