VATANDAŞ ÜCRETİZ POŞET UYGULAMASINI BÖYLE AŞTI

19332 izlenme29 Temmuz 2019
Reklamlar
Marketlerde poşete para vermek istemeyen vatandaşlar, manav reyonlarında ücretsiz verilen ince poşetlerden çok sayıda alarak ürünlerini bu poşetlere koymaya başladı. Türk Plastik Sanayicileri Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı'dan (PAGEV) alınan bilgiye göre plastik poşet üreticilerinin, manav reyonlarında ücretsiz dağıtılan ince poşet satışları yılbaşından bu yana yüzde 100 oranında arttı.

Plastik poşetler 1 Ocak tarihinden itibaren marketlerde para ile satılmaya başlandı. O dönem destek bulduğu kadar tepki de çeken ve çevre sağlığı için yapıldığı söylenen uygulamadan memnun olanlar kadar, bu poşetlere para ödemek istemeyenlerin sayısı da oldukça fazla. Bu durum müşterileri davranışlarına da yansıyor.

Vatandaşlar kasada para ile satılan poşetlerden almak yerine manav reyonlarında ücretsiz verilen ince poşetlerden çok sayıda alarak ürünlerini bu poşetlere koyuyor. Marketlere yapılan poşet satışları da bu durumu destekler nitelikte.
loading...

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan Açıkladı 1 Haziran Tarihi Gün YSK Memuru Baskılara Dayanamadı AKP'YE POSTAYI KOYDU!.. Veterineri Hukuk Fakültesi Dekanı Yaptılar MHP'DE BAHÇELİ KOLTUĞU SOYLUYA BIRAKACAK İDDİASI ANKARA KULİSLERİNİ HAREKETLENDİRDİ

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Cübbeli Ahmet'ten skandal 'kayyum' çağrısı
{}